SiTime SIT9120AC-2C2-25E150.000000X
Oscillator MEMS 150MHz ±25ppm (Stability) LVDS 55% 2.5V 6-Pin QFN SMD T/R
Production
Price and Stock
DistributorSKUMinPkg
AvnetSIT9120AC-2C2-25E150.000000X0250
8h
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for SiTime SIT9120AC-2C2-25E150.000000X.
IHS
Datasheet13 pages6 years ago
Supply Chain
Country of OriginMalaysia, Taiwan, Thailand
Introduction Date2014-10-03
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 1 year ago)
Related Parts
Standard Clock Oscillators MEMS Oscillator, High Perf, Single LVPECL Output, -40C-85C, 25ppm
Oscillator MEMS 150MHz ±25ppm (Stability) LVPECL 52% 2.5V/3.3V 6-Pin VDFN EP SMD Tube
MEMS ROHS3Compliant Enable/Disable Active Oscillator 52/48% -40C~85C 22mA 0.035 0.90mm
Oscillator MEMS 150MHz ±25ppm (Stability) LVPECL 52% 2.5V/3.3V 6-Pin QFN SMD T/R
Differential Oscillator 150MHz 3.3V 6-Pin SMD T/R
FIXED FREQUENCY DIFFERENTIAL OSCILLATOR, -40 TO 85C, 5032, 25PPM, 3.3V, 150MHZ, OE, LVPECL, SMD
Descriptions
Descriptions of SiTime SIT9120AC-2C2-25E150.000000X provided by its distributors.
LVDS Output Clock Oscillator, 150MHz Nom
MEMS OSC XO 150.0000MHZ LVDS SMD