SiTime SIT8208AI-23-33E-26.000000X
Ultra Performance Lvcmos Oscillator, -40 to 85C, 3225, 50PPM, 3.3V, 26MHZ, Oe, SMD
Production
Price and Stock
DistributorSKUMinPkg
AvnetSIT8208AI-23-33E-26.000000X0250
3d
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for SiTime SIT8208AI-23-33E-26.000000X.
IHS
Datasheet15 pages13 years ago
Supply Chain
Country of OriginMalaysia, Taiwan, Thailand
Introduction Date2013-06-25
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Related Parts
CTS ComponentsCB3LV-3I-26M0000
SMD Crystal Oscillator 26MHz 3.3V 50pF 4-Pin CSMD T/R
Oscillator MEMS 25MHz ±50ppm (Stability) 15pF LVCMOS/LVTTL 55% 2.5V 4-Pin QFN SMD T/R
Oscillator XO 26MHz ±50ppm CMOS 60% 3.3V 4-Pin SMD T/R
Oscillator MEMS 26MHz ±50ppm (Stability) CMOS 55% 2.5V/3.3V 4-Pin QFN SMD T/R
Oscillator MEMS 26MHz ±50ppm (Stability) CMOS 55% 2.5V/3.3V Automotive 4-Pin QFN EP SMD T/R
Descriptions
Descriptions of SiTime SIT8208AI-23-33E-26.000000X provided by its distributors.
LVCMOS Output Clock Oscillator, 26MHz Nom
MEMS OSC XO 26.0000MHZ LVCMOS LV