SiTime SIT8008AI-83-XXS-24.000000X
Programmable, Low Power Oscillator, -40 to 85C, 7050, 50PPM, 2.25V-3.63V, 24MHZ, St, SMD, Nrnd
NRND
Price and Stock
DistributorSKUMinPkg
AvnetSIT8008AI-83-XXS-24.000000X0250
16h
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for SiTime SIT8008AI-83-XXS-24.000000X.
Introduction Date2013-05-27
Lifecycle StatusNRND (Last Updated: 4 months ago)
Related Parts
Oscillator MEMS 24MHz ±50ppm (Stability) 15pF HCMOS/LVCMOS 55% 3.3V 4-Pin QFN SMD T/R
Oscillator MEMS 24MHz ±50ppm (Stability) 15pF HCMOS/LVCMOS 55% 2.5V/3.3V 4-Pin QFN SMD T/R
Silicon Lab501JAA24M0000DAG
Mems Oscillator, Cmemsr, Si50x Series, 24 Mhz, 50 Ppm, 3.3 V, Smd, 2.5Mm X 2Mm, Cmos
Silicon Lab501JAA24M0000BAG
Oscillator MEMS 24MHz ±50ppm (Stability) LVCMOS 55% 3.3V 4-Pin DFN SMD Cut Tape
Silicon Lab501JAA24M0000CAF
Oscillator MEMS 24MHz ±50ppm (Stability) LVCMOS 3.3V 4-Pin DFN SMD Cut Tape
Descriptions
Descriptions of SiTime SIT8008AI-83-XXS-24.000000X provided by its distributors.
Oscillator MEMS 24MHz ±50ppm (Stability) 15pF HCMOS/LVCMOS 55% 2.5V/3.3V Medical 4-Pin QFN SMD T/R
LVCMOS Output Clock Oscillator, 24MHz Nom
MEMS OSC XO 24.0000MHZ H/LV-CMOS