SiTime SIT8008AC-23-33E-34.000000G
Oscillator MEMS 34MHz ±50ppm (Stability) 15pF HCMOS/LVCMOS 55% 3.3V Medical 4-Pin QFN SMD T/R
NRND
Price and Stock
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for SiTime SIT8008AC-23-33E-34.000000G.
IHS
Datasheet16 pages13 years ago
Inventory History
3 month trend:
+0.00%
Supply Chain
Country of OriginMalaysia, Taiwan, Thailand
Introduction Date2013-05-27
Lifecycle StatusNRND (Last Updated: 1 year ago)
Related Parts
Oscillator MEMS 33.33333MHz ±50ppm (Stability) 15pF HCMOS/LVCMOS 55% 3.3V 4-Pin QFN SMD T/R
Oscillator MEMS 33.33MHz ±50ppm (Stability) 15pF HCMOS/LVCMOS 55% 3.3V 4-Pin QFN SMD T/R
MEMS Oscillator, 33.33 MHz, SMD, 2.5mm x 2mm, 50 ppm, 3.3 V, DSC1001
MEMS Oscillator, 33.3333 MHz, SMD, 2.5mm x 2mm, 50 ppm, 3.3 V, DSC1001
Crystal Lead Free RoHS Compliant Enable/Disable Oscillator 15pF 85C 13mA 0.047 1.20mm
Descriptions
Descriptions of SiTime SIT8008AC-23-33E-34.000000G provided by its distributors.
PROGRAMMABLE, LOW POWER OSCILLATOR, -20 TO 70C, 3225, 50PPM, 3.3V, 34MHZ, OE, SMD, NRND
LVCMOS Output Clock Oscillator, 34MHz Nom
MEMS OSC XO 34.0000MHZ H/LV-CMOS