SiTime SIT1602BC-33-33E-20.000000X
Oscillator MEMS 20MHz ±50ppm (Stability) 15pF HCMOS/LVCMOS 55% 3.3V 4-Pin PQFN SMD T/R
Production
Price and Stock
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for SiTime SIT1602BC-33-33E-20.000000X.
IHS
Datasheet18 pages3 years ago
Datasheet17 pages5 years ago
Inventory History
3 month trend:
+0.00%
CAD Models
sourceeCADmCADFILES
Ultra Librarian
SymbolFootprint
Download
Supply Chain
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Related Parts
Oscillator MEMS 20MHz ±50ppm (Stability) 15pF HCMOS/LVCMOS 55% 3.3V Medical 4-Pin QFN SMD T/R
Oscillator MEMS 20MHz ±50ppm (Stability) 15pF HCMOS/LVCMOS 55% 3.3V 4-Pin QFN SMD T/R
Oscillator MEMS 20MHz ±50ppm (Stability) 15pF HCMOS/LVCMOS 55% 1.8V 4-Pin QFN SMD T/R