Sensata PM2260A95V
RoHS Compliant Active Contactor Screw Solid State Relay Contactor SPST 90V~280VAC/DC 95A
Price and Stock
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Sensata PM2260A95V.
IHS
Datasheet7 pages9 years ago
Sager Electronics
RS (Formerly Allied Electronics)
TME
Electro Sonic
Supply Chain
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8541.40.95.00
Introduction Date2015-11-17
Related Parts
SensataPM2260D95V
SP Solid State Relay Screw Panel Mount,Zero Cross Triac, 95 A, 32 V dc
Teledyne RelaysSH48D95
Relay SSR 13mA 32V DC-IN 95A 510V AC-OUT 4-Pin