Schneider Electric W49RE1C2VF-24DC-SCO
Power Relay 24VDC 6.56KOhm 5A SPDT(31.7x19.3x29.1)mm THT
Datasheet
Price and Stock
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Schneider Electric W49RE1C2VF-24DC-SCO.
Master Electronics
Datasheet2 pages21 years ago
RS (Formerly Allied Electronics)
Related Parts
TE Connectivity1-1393203-1
Power Relay, Spdt, 24Vdc, 7A, Tht Rohs Compliant: Yes |Schrack Te Connectivity 1-1393203-1
TE Connectivity1-1393203-1
General Purpose Relay, PE Series, Power, Non Latching, SPDT, 24 VDC, 5 A
PanasonicJQ1-24V-F
JQ Series SPDT 24 VDC 5 A Through Hole Miniature Noise Immune Power Relay
Electromechanical Relay SPDT 8A 24VDC 2.62KOhm Through Hole
G6RL Power Relay Flux Protection SPDT 10A 24VDC Through Hole Tray
Descriptions
Descriptions of Schneider Electric W49RE1C2VF-24DC-SCO provided by its distributors.
Electromechanical Relay SPDT 5A 24VDC 6.56KOhm Through Hole