Schneider Electric 388JXCXC1M-12D
Relay; E-Mech; Power; 3PDT; Cur-Rtg 16A; Ctrl-V 12DC; Vol-Rtg 240/28AC/DC; Flange Mnt
Datasheet
Price and Stock
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Schneider Electric 388JXCXC1M-12D.
Master Electronics
Datasheet2 pages21 years ago
Lectro Components
RS (Formerly Allied Electronics)
Inventory History
3 month trend:
+0.00%
Related Parts
TE Connectivity / AMP9-1393116-0
Power Relay 12VDC 15A 3PDT(38.9mm 35.7mm 50mm) Socket
Schneider Electric750XCXM4L-12D
Relay; 16 A; Power Style; DC Operated; 11 Pin Octal; 12 VDC; 120 Ohms@ 25 C
TE Connectivity9-1393116-2
Electromechanical Relay 12VDC 120Ohm 15A 3PDT(73.7x38.89x55.55)mm Bracket Industrial Relay
TE Connectivity8-1419082-5
Electromechanical Power Relay 3PDT 16A 12VDC 86Ohm Quick Connect Socket