Samtec ZW-50-19-T-S-975-115
Stacking Board Connector, ZW Series, 50 Contacts, Header, 2.54 mm, Through Hole, 1 Rows
Production
Price and Stock
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Samtec ZW-50-19-T-S-975-115.
Newark
Datasheet1 page8 years ago
Sager Electronics
JRH Electronics
Inventory History
3 month trend:
+0.00%
Supply Chain
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 years ago)
Manufacturer Lifecycle StatusPRODUCTION (Last Updated: 4 years ago)
Related Parts
TE Connectivity5-826947-0
Conn Unshrouded Header HDR 50 POS 2.54mm Solder RA Side Entry Thru-HoleCarton
TE Connectivity5-826936-0
Conn Unshrouded Header HDR 50 POS 2.54mm Solder ST Top Entry Thru-Hole Carton
TSW - Samtec 2.54mm Pin Header 13.46mm Overall Pin Length 2.79mm Tail (14) - Fast Stock(mcv)
TSW - Samtec 2.54mm Right Angle Through Hole Header 2.29mm Solder Tail (08) - Fast Stock(mc)
TSW - Samtec 2.54mm Pin Header 21.08mm Overall Pin Length 2.79mm Tail (17) - Fast Stock(mcv)
Descriptions
Descriptions of Samtec ZW-50-19-T-S-975-115 provided by its distributors.
Conn Board Stacker HDR 50 POS 2.54mm Solder ST Top Entry Thru-Hole Bulk