Samtec ZW-50-07-T-S-200-115
Stacking Board Connector, ZW Series, 50 Contacts, Header, 2.54 mm, Through Hole, 1 Rows
Production
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Samtec ZW-50-07-T-S-200-115.
Newark
Datasheet1 page8 years ago
Sager Electronics
JRH Electronics
Inventory History
3 month trend:
+0.00%
Supply Chain
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 years ago)
Manufacturer Lifecycle StatusPRODUCTION (Last Updated: 4 years ago)
Related Parts
TSW - Samtec 2.54mm Pin Header 13.46mm Overall Pin Length 2.79mm Tail (14) - Fast Stock(mcv)
Pin Header, Board-to-Board, 2.54 mm, 1 Rows, 50 Contacts, Through Hole, TSW Series
TSW - Samtec 2.54mm Pin Header 13.46mm Overall Pin Length 5.08mm Tail (08) (mcv)(TO22)
TE Connectivity5-826936-0
Conn Unshrouded Header HDR 50 POS 2.54mm Solder ST Top Entry Thru-Hole Carton
Descriptions
Descriptions of Samtec ZW-50-07-T-S-200-115 provided by its distributors.
Conn Board Stacker HDR 50 POS 2.54mm Solder ST Top Entry Thru-Hole Bulk