Samtec ZW-42-07-T-S-200-185
Headers & Wire Housings Flexible Board Stacking Header, 0.100 Pitch
Production
Price and Stock
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Samtec ZW-42-07-T-S-200-185.
Samtec
Datasheet1 page8 years ago
Sager Electronics
Supply Chain
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 years ago)
Manufacturer Lifecycle StatusPRODUCTION (Last Updated: 4 years ago)
Related Parts
Pin Header, Board-to-Board, 2.54 mm, 1 Rows, 42 Contacts, Through Hole, TSW Series
Connector Unshrouded Header 36 Position 2.54mm Solder Right Angle Thru-Hole Bag
KK 254 Breakaway Header 90° Surface Mount Compatible 36 Circuits Tin Plating Mating Pin 8.23mm
TE Connectivity4-103327-9
Board Connector, 40 Contact(s), 1 Row(s), Male, Straight, Solder Terminal, Black Insulator
Descriptions
Descriptions of Samtec ZW-42-07-T-S-200-185 provided by its distributors.
Conn Board Stacker HDR 42 POS 2.54mm Solder ST Thru-Hole