Samtec ZW-40-12-T-D-670-080
Conn Board Stacker HDR 80 POS 2.54mm Solder ST Thru-Hole
Price and Stock
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Samtec ZW-40-12-T-D-670-080.
Sager Electronics
Datasheet1 page14 years ago
Related Parts
TE Connectivity4-103330-0
Conn Unshrouded Header HDR 80 POS 2.54mm Solder RA Side Entry Thru-Hole Carton
2.54mm Pitch C-Grid III Header, Dual Row, Vertical, 80 Circuits, Tin (Sn) Plating
Pin Header, Board-to-Board, 2.54 mm, 2 Rows, 80 Contacts, Through Hole, TSW Series
80pin 2.54mm 2 2.54mm Breakaway,Header,Push-Pull 3A 3.81¦Ìm 101.6mm*5.08mm*5.08mm
Headers & Wire Housings Flexible Board Stacking Header with Fixed Tail Length, 0.100 Pitch
Descriptions
Descriptions of Samtec ZW-40-12-T-D-670-080 provided by its distributors.