Samtec ZW-40-10-G-D-254-236
Conn Board Stacker HDR 80 POS 2.54mm Solder ST Thru-Hole
Price and Stock
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Samtec ZW-40-10-G-D-254-236.
Sager Electronics
Datasheet1 page14 years ago
Related Parts
Conn Unshrouded Header HDR 80 POS 2.54mm Solder ST Top Entry Thru-Hole Box
2.54mm Pitch C-Grid Breakaway Header Dual Row Vertical High Temperature 80 Circuits 0.38
TE Connectivity4-103326-0
Conn Unshrouded Header HDR 80 POS 2.54mm Solder RA Side Entry Thru-Hole Automotive Carton
Conn Unshrouded Header HDR 80 POS 2.54mm Solder RA Side Entry Thru-Hole Box
Board Connector, 80 Contact(s), 2 Row(s), Male, Right Angle, Solder Terminal, Plug
1.27mm Pitch EBBI 50D Plug, Vertical, without Latch, 80 Circuits, 2.79mm PC Tail Length
Descriptions
Descriptions of Samtec ZW-40-10-G-D-254-236 provided by its distributors.