Samtec ZW-38-08-T-S-250-070
Conn Board Stacker HDR 38 POS 2.54mm Solder ST Thru-Hole
Price and Stock
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Samtec ZW-38-08-T-S-250-070.
Sager Electronics
Datasheet1 page14 years ago
Related Parts
Pin Header, Board-to-Board, 2.54 mm, 1 Rows, 38 Contacts, Through Hole, TSW Series
Pin Header, Board-to-Board, 2.54 mm, 1 Rows, 38 Contacts, Through Hole Right Angle, TSW Series
Connector Unshrouded Header 36 Position 2.54mm Solder Right Angle Thru-Hole Bag
KK 254 Breakaway Header 90° Surface Mount Compatible 36 Circuits Tin Plating Mating Pin 8.23mm
TE Connectivity4-103327-9
Board Connector, 40 Contact(s), 1 Row(s), Male, Straight, Solder Terminal, Black Insulator
Descriptions
Descriptions of Samtec ZW-38-08-T-S-250-070 provided by its distributors.