Samtec ZW-20-12-T-S-355-335
Conn Board Stacker HDR 20 POS 2.54mm Solder ST Thru-Hole
Price and Stock
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Samtec ZW-20-12-T-S-355-335.
Sager Electronics
Datasheet1 page14 years ago
Related Parts
TE Connectivity2-640456-0
Conn Wire to Board HDR 20 POS 2.54mm Solder ST Top Entry Thru-Hole Package
TE Connectivity2-640454-0
TE Connectivity / AMP2-2132230-0
Conn Shrouded Header HDR 20Power POS 2.5mm Solder ST Top Entry Thru-Hole Bag
TE Connectivity / AMP2-2132415-0
KK 254 Solid Header, Right-Angle, with Friction Lock, 20 Circuits, Tin (Sn) Plating
Headers & Wire Housings Flexible Board Stacking Header with Fixed Tail Length, 0.100 Pitch
Descriptions
Descriptions of Samtec ZW-20-12-T-S-355-335 provided by its distributors.