Samtec ZW-20-07-T-S-200-180
Headers & Wire Housings Flexible Board Stacking Header, 0.100 Pitch
Production
Price and Stock
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Samtec ZW-20-07-T-S-200-180.
Samtec
Datasheet1 page8 years ago
Sager Electronics
Supply Chain
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 years ago)
Manufacturer Lifecycle StatusPRODUCTION (Last Updated: 4 years ago)
Related Parts
TE Connectivity2-640456-0
Conn Wire to Board HDR 20 POS 2.54mm Solder ST Top Entry Thru-Hole Package
TE Connectivity2-640454-0
TE Connectivity / AMP2-2132230-0
Conn Shrouded Header HDR 20Power POS 2.5mm Solder ST Top Entry Thru-Hole Bag
TE Connectivity / AMP2-2132415-0
Board Connector, 40 Contact(s), 2 Row(s), Male, Straight, Solder Terminal
Amphenol Communications Solutions68000-420HLF
Conn Unshrouded Header HDR 20 POS 2.54mm Solder ST Top Entry Thru-Hole BergStik® Bulk
Descriptions
Descriptions of Samtec ZW-20-07-T-S-200-180 provided by its distributors.
Conn Board Stacker HDR 20 POS 2.54mm Solder ST Thru-Hole