Samtec ZW-14-10-T-S-535-110
Board Stackers & Spacers, Pin Header, 13.59 mm, 14 Contacts, Solder, 1 Rows, 2.54 mm, ZW Series
Price and Stock
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Samtec ZW-14-10-T-S-535-110.
Sager Electronics
Datasheet1 page14 years ago
Related Parts
TE Connectivity1-640456-4
Conn Wire to Board HDR 14 POS 2.54mm Solder ST Top Entry Thru-Hole Package
TE Connectivity1-640454-4
KK 254 Solid Header, Vertical, with Friction Lock, 14 Circuits, Tin (Sn) Plating
Conn Unshrouded Header HDR 14 POS 2.54mm Solder ST Top Entry Thru-Hole Bag/Box
KK 254 Wire-to-Board Header Single Row Vertical 14 Circuits PA Polyamide Nylon Tin Plating
Descriptions
Descriptions of Samtec ZW-14-10-T-S-535-110 provided by its distributors.