Samtec ZW-14-10-T-S-265-280
Stacking Board Connector, ZW Series, 14 Contacts, Header, 2.54 mm, Through Hole, 1 Rows
Production
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Samtec ZW-14-10-T-S-265-280.
Newark
Datasheet1 page8 years ago
Sager Electronics
JRH Electronics
Inventory History
3 month trend:
+0.00%
Supply Chain
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 years ago)
Manufacturer Lifecycle StatusPRODUCTION (Last Updated: 4 years ago)
Related Parts
TE Connectivity1-640456-4
Conn Wire to Board HDR 14 POS 2.54mm Solder ST Top Entry Thru-Hole Package
TE Connectivity1-640454-4
Conn Unshrouded Header HDR 14 POS 2.54mm Solder ST Top Entry Thru-Hole Bag/Box
KK 254 Breakaway Header, Vertical, 14 Circuits, Tin (Sn) Plating, Mating Pin Length 6.09mm
KK 254 Wire-to-Board Header Single Row Vertical 14 Circuits PA Polyamide Nylon Tin Plating
Descriptions
Descriptions of Samtec ZW-14-10-T-S-265-280 provided by its distributors.
Conn Board Stacker HDR 14 POS 2.54mm Solder ST Top Entry Thru-Hole Bulk