Samtec ZW-14-10-G-S-200-360
Conn Board Stacker HDR 14 POS 2.54mm Solder ST Thru-Hole
Price and Stock
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Samtec ZW-14-10-G-S-200-360.
Sager Electronics
Datasheet1 page14 years ago
Related Parts
TE Connectivity1-103638-3
Connector Shrouded Header 14 Position 2.54mm Solder Straight Thru-Hole Tube
Pin Header, Board-to-Board, 2.54 mm, 1 Rows, 14 Contacts, Through Hole, TSW Series
KK 254 Breakaway Header Vertical 14 Circuits 0.38um Gold Selective Plating Mating Pin 6.09mm
KK 254 Solid Header, Vertical, with Friction Lock, 14 Circuits, Gold (Au) Plating
KK 254 Wire-to-Board Header Single Row Vertical 14 Circuits PA Polyamide Nylon Gold Plating
Descriptions
Descriptions of Samtec ZW-14-10-G-S-200-360 provided by its distributors.