Samtec ZW-13-11-G-S-490-100
Stacking Board Connector, ZW Series, 13 Contacts, Header, 2.54 mm, Through Hole, 1 Rows
Production
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Samtec ZW-13-11-G-S-490-100.
Newark
Datasheet1 page8 years ago
Sager Electronics
JRH Electronics
Inventory History
3 month trend:
+0.00%
Supply Chain
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 years ago)
Manufacturer Lifecycle StatusPRODUCTION (Last Updated: 4 years ago)
Related Parts
Conn Unshrouded Header HDR 13 POS 2.54mm Solder RA Thru-Hole KK Bag
KK 254 Solid Header, Vertical, with Friction Lock, 13 Circuits, Gold (Au) Plating
Board Stackers & Spacers, Pin Header, 9.65 mm, 13 Contacts, Solder, 1 Rows, 2.54 mm, DW Series
Pin Header, Board-to-Board, 2.54 mm, 1 Rows, 13 Contacts, Through Hole, MTSW Series
Pin Header, Board-to-Board, 2.54 mm, 1 Rows, 13 Contacts, Through Hole, TSW Series
Conn Unshrouded Header HDR 13 POS 2.54mm Solder RA Thru-Hole Bag
Descriptions
Descriptions of Samtec ZW-13-11-G-S-490-100 provided by its distributors.
Conn Board Stacker HDR 13 POS 2.54mm Solder ST Top Entry Thru-Hole Bulk