Samtec ZW-12-12-T-S-560-330
Conn Board Stacker HDR 12 POS 2.54mm Solder ST Thru-Hole
Price and Stock
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Samtec ZW-12-12-T-S-560-330.
Sager Electronics
Datasheet1 page14 years ago
Related Parts
KK 254 Wire-to-Board Header, Vertical, with Friction Lock, 12 Circuits, Tin (Sn) Plating
TE Connectivity1-640457-2
MTA-100 SER 2.54MM PITCH 12WAY 1 ROW RIGHTANGLE PCB HEADER THROUGH HOLE TERM 5A
KK 254 Wire-to-Board Header Single Row Vertical 12 Circuits PA Polyamide Nylon Tin Plating
TE Connectivity1-640454-2
Conn Wire to Board HDR 12 POS 2.54mm Solder ST Top Entry Thru-Hole Package
Conn Wire to Board HDR 12 POS 2.54mm Solder RA Thru-Hole Package
Conn Unshrouded Header HDR 12 POS 2.54mm Solder RA Side Entry Thru-Hole KK Bag
Descriptions
Descriptions of Samtec ZW-12-12-T-S-560-330 provided by its distributors.