Samtec ZW-10-20-G-D-800-155
Board Stackers & Spacers, Pin Header, 20.32 mm, 20 Contacts, Solder, 2 Rows, 2.54 mm, ZW Series
Production
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Samtec ZW-10-20-G-D-800-155.
Newark
Datasheet1 page8 years ago
Sager Electronics
JRH Electronics
Inventory History
3 month trend:
+0.00%
Alternate Parts
Price @ 1000
Stock
5,210
Authorized Distributors
6
Gender
Pitch
Number of Positions
Number of Rows
Mount
Contact Plating
Housing Material
Descriptions
Descriptions of Samtec ZW-10-20-G-D-800-155 provided by its distributors.
Conn Board Stacker HDR 20 POS 2.54mm Solder ST Top Entry Thru-Hole Bulk