Samtec ZW-10-13-S-S-650-130
Stacking Board Connector, ZW Series, 10 Contacts, Header, 2.54 mm, Through Hole, 1 Rows
Production
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Samtec ZW-10-13-S-S-650-130.
Newark
Datasheet1 page8 years ago
Sager Electronics
JRH Electronics
Inventory History
3 month trend:
+0.00%
Supply Chain
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 years ago)
Manufacturer Lifecycle StatusPRODUCTION (Last Updated: 4 years ago)
Related Parts
KK 254 Wire-to-Board Header, Vertical, with Friction Lock, 10 Circuits, Tin (Sn) Plating
TE Connectivity4-641215-0
Conn Wire to Board M 10 POS 2.54mm Solder ST Top Entry Thru-Hole Package
TE Connectivity280374-2
STRAIGHT PCB HEADER, 10-WAY 1 ROW, 2.54 MM PITCH, SOLDER, AMPMODU MOD II SERIES
KK 254 Solid Header, Vertical, with Friction Lock, 10 Circuits, Gold (Au) Plating
KK 254 Wire-to-Board Header, Vertical, with Friction Lock, 10 Circuits, Gold (Au) Plating
Conn Shrouded Header (4 Sides) HDR 10 POS 2.54mm Solder ST Top Entry Thru-Hole Box
Descriptions
Descriptions of Samtec ZW-10-13-S-S-650-130 provided by its distributors.
Conn Board Stacker HDR 10 POS 2.54mm Solder ST Top Entry Thru-Hole Bulk