Samtec ZW-10-10-F-S-416-126
Conn Board Stacker HDR 10 POS 2.54mm Solder ST Thru-Hole
Price and Stock
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Samtec ZW-10-10-F-S-416-126.
Sager Electronics
Datasheet1 page14 years ago
Pin Header, Board-to-Board, 2.54 mm, 1 Rows, 10 Contacts, Through Hole, TSW Series
TSW - Samtec 2.54mm Pin Header 13.46mm Overall Pin Length 2.79mm Tail (14) - Fast Stock(mcv)
Amphenol Communications Solutions76384-310LF
Dubox®2.54mm, Board to Board Connector, Shrouded Header, Single Row, Straight.
Descriptions
Descriptions of Samtec ZW-10-10-F-S-416-126 provided by its distributors.