Samtec ZW-09-10-T-S-460-100
Stacking Board Connector, ZW Series, 9 Contacts, Header, 2.54 mm, Through Hole, 1 Rows
Production
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Samtec ZW-09-10-T-S-460-100.
Newark
Datasheet1 page8 years ago
Sager Electronics
JRH Electronics
Inventory History
3 month trend:
+0.00%
Supply Chain
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 years ago)
Manufacturer Lifecycle StatusPRODUCTION (Last Updated: 4 years ago)
Related Parts
KK 254 Solid Header, Vertical, with Friction Lock, 9 Circuits, Tin (Sn) Plating
KK 254 Wire-to-Board Header, Vertical, with Friction Lock, 9 Circuits, Tin (Sn) Plating
Conn, R/A Header, 9Pos, 1Row, 2.54Mm Rohs Compliant: Yes |Molex 22-05-2091
TE Connectivity3-644456-9
Conn Unshrouded Header HDR 9 POS 2.54mm Solder ST Top Entry Thru-Hole Bag/Box
TE Connectivity640454-9
CONN HEADER VERT 9POS 2.54MM / Connector Header Through Hole 9 position 0.100" (2.54mm)
Pin Header, Board-to-Board, 2.54 mm, 1 Rows, 9 Contacts, Through Hole Right Angle, TSW Series
Descriptions
Descriptions of Samtec ZW-09-10-T-S-460-100 provided by its distributors.
Conn Board Stacker HDR 9 POS 2.54mm Solder ST Top Entry Thru-Hole Bulk