Samtec ZW-06-11-T-S-550-150
Board Stacking Connector, 6 Contact(s), 1 Row(s), Male, Straight, Solder Terminal, ROHS COMPLIANT
Price and Stock
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Samtec ZW-06-11-T-S-550-150.
Sager Electronics
Datasheet1 page14 years ago
Related Parts
KK 254 Wire-to-Board Header, Vertical, with Friction Lock, 6 Circuits, Tin (Sn) Plating
Pin Header, Board-to-Board, 2.54 mm, 1 Rows, 6 Contacts, Through Hole Straight, KK 254 4030
TE Connectivity640452-6
Conn Unshrouded Header HDR 6 POS 2.54mm Solder ST Top Entry Thru-Hole Package
TE Connectivity640453-6
Conn Unshrouded Header HDR 6 POS 2.54mm Solder RA Side Entry Thru-Hole Package
KK 254 Wire-to-Board Header Single Row 90° 6 Circuits PA Polyamide Nylon Tin Plating
.100 Terminal Strip Assembly 550 VAC 7 Amp Through Hole Unshrouded Header 15.24mm
Descriptions
Descriptions of Samtec ZW-06-11-T-S-550-150 provided by its distributors.
Conn Board Stacker HDR 6 POS 2.54mm Solder ST Thru-Hole