Samtec ZW-05-10-T-D-415-165
Stacking Board Connector, ZW Series, 10 Contacts, Header, 2.54 mm, Through Hole, 2 Rows
Production
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Samtec ZW-05-10-T-D-415-165.
Newark
Datasheet1 page8 years ago
Sager Electronics
JRH Electronics
Inventory History
3 month trend:
+42.49%
Supply Chain
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 years ago)
Manufacturer Lifecycle StatusPRODUCTION (Last Updated: 4 years ago)
Related Parts
CONN HEADER VERT 10POS 2.54MM / Connector Header Through Hole 10 position 0.100" (2.54mm)
Conn Unshrouded Header HDR 10 POS 2.54mm Solder ST Thru-Hole Automotive Bulk
TSW - Samtec 2.54mm Pin Header 13.46mm Overall Pin Length 2.79mm Tail (14) - Fast Stock(mcv)
TSW - Samtec 2.54mm Right Angle Through Hole Header 2.29mm Solder Tail (08) - Fast Stock(mc)
Amphenol Communications Solutions68021-410HLF
Conn Unshrouded Header HDR 10 POS 2.54mm Solder RA Thru-Hole Poly Bag
2.54mm (0.1) Pitch DIL Vertical PC Tail Pin Header, 8.5mm mating pin height, tin, 5+5 contacts"
Descriptions
Descriptions of Samtec ZW-05-10-T-D-415-165 provided by its distributors.
Conn Board Stacker HDR 10 POS 2.54mm Solder ST Top Entry Thru-Hole Bulk