Samtec ZW-05-08-T-D-200-100
Conn Board Stacker HDR 10 POS 2.54mm Solder ST Thru-Hole
Price and Stock
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Samtec ZW-05-08-T-D-200-100.
Sager Electronics
Datasheet1 page21 years ago
Alternate Parts
Price @ 1000
Stock
0
Authorized Distributors
3
Gender
Male
Pitch
2.54 mm
Number of Contacts
10
Number of Rows
2
Mount
Through Hole
Termination
Solder
Orientation
Contact Plating
Tin
Housing Material
Contact Material
Related Parts
2.54mm Pitch C-Grid III Header, Dual Row, Vertical, 10 Circuits, Tin (Sn) Plating
CONN HEADER VERT 10POS 2.54MM / Connector Header Through Hole 10 position 0.100" (2.54mm)
Conn Unshrouded Header HDR 10 POS 2.54mm Solder ST Thru-Hole Automotive Bulk
TSW - Samtec 2.54mm Pin Header 13.46mm Overall Pin Length 2.79mm Tail (14) - Fast Stock(mcv)
TSW - Samtec 2.54mm Right Angle Through Hole Header 2.29mm Solder Tail (08) - Fast Stock(mc)
Amphenol Communications Solutions68021-410HLF
Conn Unshrouded Header HDR 10 POS 2.54mm Solder RA Thru-Hole Poly Bag
Descriptions
Descriptions of Samtec ZW-05-08-T-D-200-100 provided by its distributors.