Samtec ZW-04-07-G-D-200-100
Conn Board Stacker HDR 8 POS 2.54mm Solder ST Thru-Hole
Price and Stock
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Samtec ZW-04-07-G-D-200-100.
Sager Electronics
Datasheet1 page14 years ago
Related Parts
Connector Unshrouded Header 8 Position 2.54mm Solder Straight Thru-Hole Bag
TE Connectivity5-146130-3
CONN HEADER SMD 8POS 2.54MM / Connector Header Surface Mount 8 position 0.100" (2.54mm)
Pin Header, Board-to-Board, 2.54 mm, 2 Rows, 8 Contacts, Through Hole, TSW Series
Pin Header, Signal, 2.54 mm, 2 Rows, 8 Contacts, Through Hole Straight, C-Grid 70246 Series
Pin Header, Vertical, Board-to-Board, 2.54 mm, 2 Rows, 8 Contacts, Through Hole, HTSW
Descriptions
Descriptions of Samtec ZW-04-07-G-D-200-100 provided by its distributors.