Samtec ZW-03-20-S-D-807-100
Conn Board Stacker HDR 6 POS 2.54mm Solder ST Thru-Hole
Price and Stock
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Samtec ZW-03-20-S-D-807-100.
Electro Sonic
Datasheet1 page13 years ago
Sager Electronics
Related Parts
Pin Header, Vertical, Wire-to-Board, 2.54 mm, 2 Rows, 6 Contacts, Through Hole Straight
2.54mm Pitch C-Grid Breakaway Header Dual Row Vertical High Temperature 6 Circuits 0.38
TE Connectivity5-102618-1
Header, Through Hole; Shrouded; Vertical; Phosphor Bronze; Thermoplastic
CONN HEADER VERT 6POS 2.54MM / Connector Header Through Hole 6 position 0.100" (2.54mm)
2.54mm Pitch C-Grid III Header Dual Row 90° 6 Circuits 0.38um Gold Selective Plating
Amphenol Communications Solutions75869-131LF
Conn Shrouded Header (4 Sides) HDR 6 POS 2.54mm Solder ST Thru-Hole Tube
Descriptions
Descriptions of Samtec ZW-03-20-S-D-807-100 provided by its distributors.