Samtec ZW-03-08-T-S-330-100
Stacking Board Connector, ZW Series, 3 Contacts, Header, 2.54 mm, Through Hole, 1 Rows
Production
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Samtec ZW-03-08-T-S-330-100.
Newark
Datasheet1 page8 years ago
Sager Electronics
JRH Electronics
Inventory History
3 month trend:
+42.51%
Supply Chain
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 years ago)
Manufacturer Lifecycle StatusPRODUCTION (Last Updated: 4 years ago)
Related Parts
TE Connectivity640456-3
Header, Friction Lock; MTA-100; 3; 250 VAC; Polyester; Tin; Copper Alloy; Tin
KK 254 Solid Header, Vertical, with Friction Lock, 3 Circuits, Tin (Sn) Plating, Bag
TE Connectivity640457-3
Pin Header, Right Angle, Wire-to-Board, 2.54 mm, 1 Rows, 3 Contacts, Through Hole Right Angle
Pin Header, Signal, 2.54 mm, 1 Rows, 3 Contacts, Through Hole Straight, KK 254 4030 Series
Header, Polarized; MTA-100; 3; 250 VAC; Polyester; Tin; Copper Alloy; 0.100 in.
KK 254 Breakaway Header, Vertical, 3 Circuits, Tin (Sn) Plating, Mating Pin Length 6.09mm
Descriptions
Descriptions of Samtec ZW-03-08-T-S-330-100 provided by its distributors.
Conn Board Stacker HDR 3 POS 2.54mm Solder ST Top Entry Thru-Hole Bulk