Samtec ZW-02-12-L-D-680-100
Conn Board Stacker HDR 4 POS 2.54mm Solder ST Thru-Hole
Price and Stock
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Samtec ZW-02-12-L-D-680-100.
Sager Electronics
Datasheet1 page14 years ago
Related Parts
2.54mm Pitch C-Grid Breakaway Header Dual Row Vertical High Temperature 4 Circuits 0.38
Pin Header, Board-to-Board, 2.54 mm, 2 Rows, 4 Contacts, Through Hole, TSW Series
TSW - Samtec 2.54mm Pin Header 13.46mm Overall Pin Length 2.79mm Tail (14) - Fast Stock(mcv)
Amphenol Communications Solutions75869-130LF
CONN HEADER VERT 4POS 2.54MM / Connector Header Through Hole 4 position 0.100" (2.54mm)
Amphenol Communications Solutions76385-302LF
Dubox®2.54mm, Board to Board Connector, Shrouded Header, Double Row, Straight.
Descriptions
Descriptions of Samtec ZW-02-12-L-D-680-100 provided by its distributors.