Samsung Electro-Mechanics CL21B105KAFNNWE
Ceramic Capacitor, Multilayer, Ceramic, 25V, 10% +Tol, 10% -Tol, X7R, +-15% TC, 1uF, Surface Mount, 0805 inch
Production
Price and Stock
DistributorSKUMinPkg
Classic ComponentsCL21B105KAFNNWE32,000
3d
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Samsung Electro-Mechanics CL21B105KAFNNWE.
IHS
Datasheet1 page7 years ago
Inventory History
3 month trend:
+0.00%
CAD Models
sourceeCADmCADFILES
EE Concierge
SymbolFootprint
The partner site will open in a new tab when downloading their CAD models
By downloading CAD models from Octopart, you agree to our Terms & Conditions and Privacy Policy.
Alternate Parts
Price @ 1000
Stock
32,000
Authorized Distributors
0
Capacitance
1 µF
1 µF
1 µF
Dielectric
X7R
X7R
Mount
Surface Mount
Surface Mount
Case/Package
Voltage Rating (DC)
25 V
25 V
25 V
Tolerance
10 %
10 %
10 %
Height
1.45 mm
1.45 mm
1.45 mm
Supply Chain
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Descriptions
Descriptions of Samsung Electro-Mechanics CL21B105KAFNNWE provided by its distributors.
Samsung Electro-Mechanics
CAP 1UF 25VDC X7R 10% SMD 0805