Samsung Electro-Mechanics CIM10J152NC
Ferrite Bead 1.5 Kohm 0603 1LN
Obsolete
Price and Stock
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Samsung Electro-Mechanics CIM10J152NC.
IHS
Datasheet23 pages8 years ago
Samsung SCT
CAD Models
sourceeCADmCADFILES
Ultra Librarian
SymbolFootprint
Download
The partner site will open in a new tab when downloading their CAD models
By downloading CAD models from Octopart, you agree to our Terms & Conditions and Privacy Policy.
Supply Chain
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 4 months ago)
Related Parts
Samsung Electro-MechanicsCIM21J222NE
Ind Chip Bead Multi-Layer 2.2KOhm 25% 70MHz Ferrite 300mA 1008 Embossed T/R
Ferrite Beads Multi-Layer 75Ohm 25% 100MHz 300mA 700mOhm DCR 0603 Paper T/R
FERRITE BEAD (CHIP BEAD), 0.6 X 0.3 X 0.3MM (0201), 59OHMS IMPEDANCE AT 25 MHZ
Ferrite Beads Multi-Layer 1KOhm 25% 100MHz 300mA 650mOhm DCR 0402 Paper T/R
Ferrite Beads Multi-Layer 600Ohm 25% 100MHz 300mA 520mOhm DCR 0402 Paper T/R
TAIYO YUDENBK1005HS102-T
Ferrite Beads Multi-Layer 1KOhm 25% 100MHz 300mA 580mOhm DCR 0402
Descriptions
Descriptions of Samsung Electro-Mechanics CIM10J152NC provided by its distributors.
FERRITE BEAD 1.5 KOHM 0603 1LN
CHIP BEADS(FOR SIGNAL LINE), NOISE SUPPRESSION IN THE 100-30
Ferrite Chip, 1 Function(s), 0.25A, 2 Pin(s)
General, Signal Line, Normal, 0603, RoHS
Samsung SCT
CIM10 1500R 250mA 25% Rdc=1,0R