Samsung Electro-Mechanics CL31C101JIFNNNE
Ceramic Capacitor, Multilayer, Ceramic, 1000V, 5% +Tol, 5% -Tol, C0G, 0+-30ppm/Celcius TC, 100pF, Surface Mount, 1206...
Production
Price and Stock
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Samsung Electro-Mechanics CL31C101JIFNNNE.
IHS
Datasheet36 pages10 years ago
Arrow Electronics
Supply Chain
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Related Parts
Yageo GroupC1206C101JDGACTU
Ceramic Capacitor, Multilayer, Ceramic, 1000V, 5% +Tol, 5% -Tol, C0G, 30ppm/Cel TC, 0.0001uF, Surface Mount, 1206
630V 100pF NP0 ±5% 1206 Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT ROHS
1kV 100pF C0G ±5% 1206 Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT ROHS
KYOCERA AVX12061A101JAT2A
CAP CER 100PF 100V C0G/NP0 1206 / 100 pF ±5% 100V Ceramic Capacitor C0G, NP0 1206 (3216 Metric)
Yageo GroupC1206C101JBGACTU
Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT 630V 100pF C0G 1206 5%
1kV 100pF NP0 ±5% 1206 Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT ROHS
Descriptions
Descriptions of Samsung Electro-Mechanics CL31C101JIFNNNE provided by its distributors.
Ceramic Capacitor, Multilayer, Ceramic, 1000V, 5% +Tol, 5% -Tol, C0G, 0+-30ppm/Celcius TC, 100pF, Surface Mount, 1206 inch
Samsung Electro-Mechanics
Cap Ceramic 100pF 1000V C0G 5% SMD 1206 125C Embossed T/R
1206 (3216Metric) CERAMIC CAPACITOR CL 1kV 100pF ±5% C0G NP0
CAP CER 100PF 1KV C0G/NP0 1206