Samsung Electro-Mechanics CIC31P121NE
Ind Chip Bead 120Ohm 25% 100MHz Ferrite 2A 1206 Embossed T/R
Obsolete
Price and Stock
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Samsung Electro-Mechanics CIC31P121NE.
IHS
Datasheet53 pages11 years ago
Future Electronics
Arrow Electronics
CAD Models
sourceeCADmCADFILES
Ultra Librarian
SymbolFootprint
Download
The partner site will open in a new tab when downloading their CAD models
By downloading CAD models from Octopart, you agree to our Terms & Conditions and Privacy Policy.
Supply Chain
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8504.50.80.00
Introduction Date2009-05-08
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 4 months ago)
LTB Date2020-11-30
LTD Date2021-06-30
Related Parts
TAIYO YUDENFBMH2012HM121-T
Ferrite Beads Power Chip 120Ohm 25% 100MHz 2.5A 0.032Ohm DCR 0805 Automotive T/R
Ferrite Beads Multi-Layer 120Ohm 25% 100MHz 2A 50mOhm DCR 0603 Paper T/R
Samsung Electro-MechanicsCIC10P121NC
Ferrite Beads Multi-Layer High Current 120Ohm 25% 100MHz 2A 50mOhm DCR 0603 Paper T/R
Ferrite Beads Multi-Layer 120Ohm 25% 100MHz 2A 0.055Ohm DCR 0402 T/R
Ferrite Beads Multi-Layer 120Ohm 25% 100MHz 2A 50mOhm DCR 0603 Automotive Paper T/R
TAIYO YUDENBKP1608HS101-T
Ferrite Beads Multi-Layer Power 100Ohm 25% 100MHz 1.7A 0.05Ohm DCR 0603 T/R
FERRITE BEAD, 0.05OHM, 1.5A, 1812; Ferrite Case Style:1812 [4532 Metric]; Ferrit
Descriptions
Descriptions of Samsung Electro-Mechanics CIC31P121NE provided by its distributors.
Ferrite Beads Multi-Layer 120Ohm 25% 100MHz 2A 0.025Ohm DCR 1206 T/R
CIC Series 1206 120 Ohm 2 A 0.025 Ohm DCR Surface Mount Ferrite Bead
Ferrite Chip, 1 Function(s), 2A, 2 Pin(s)