Samsung Electro-Mechanics CIC10P101NC
Ind Chip Bead 100Ohm 25% 100MHz Ferrite 2A 0603 Paper T/R
Obsolete
Price and Stock
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Samsung Electro-Mechanics CIC10P101NC.
IHS
Datasheet23 pages8 years ago
Arrow Electronics
Inventory History
3 month trend:
+0.00%
CAD Models
sourceeCADmCADFILES
Ultra Librarian
SymbolFootprint
Download
The partner site will open in a new tab when downloading their CAD models
By downloading CAD models from Octopart, you agree to our Terms & Conditions and Privacy Policy.
Supply Chain
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8504.50.80.00
Introduction Date2011-09-21
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 4 months ago)
LTB Date2020-11-30
LTD Date2021-06-30
Related Parts
TAIYO YUDENBKP1608HS101-T
Ferrite Beads Multi-Layer Power 100Ohm 25% 100MHz 1.7A 0.05Ohm DCR 0603 T/R
TAIYO YUDENBKP1005EM121-T
Ferrite Beads Multi-Layer Power 120Ohm 25% 100MHz 1.55A 0.085Ohm DCR 0402 T/R
Descriptions
Descriptions of Samsung Electro-Mechanics CIC10P101NC provided by its distributors.
FERRITE BEAD 100 OHM 0603 1LN
Ferrite Chip, 1 Function(s), 2A, 2 Pin(s)
CIC10 100R 2000mA 25% Rdc=0,1R