ROHM UDZVFHTE-174.7B
Zener Diode Single 4.7V 2% 100Ohm 200mW Automotive 2-Pin UMD T/R
Production
Price and Stock
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for ROHM UDZVFHTE-174.7B.
IHS
Datasheet9 pages8 years ago
element14 APAC
TME
Inventory History
3 month trend:
+12.73%
CAD Models
Download ROHM UDZVFHTE-174.7B symbol, footprint, and 3D STEP models from our trusted partners.
sourceeCADmCADFILES
Ultra Librarian
SymbolFootprint
Download
The partner site will open in a new tab when downloading their CAD models
By downloading CAD models from Octopart, you agree to our Terms & Conditions and Privacy Policy.
Alternate Parts
Price @ 1000
Stock
Authorized Distributors
6
Mount
Surface Mount
Surface Mount
Case/Package
SOD
Zener Voltage
4.7 V
5.1 V
Tolerance
Power Dissipation
Impedance
Max Reverse Leakage Current
Forward Voltage
Supply Chain
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8541.10.00.50
Introduction Date2016-04-06
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Descriptions
Descriptions of ROHM UDZVFHTE-174.7B provided by its distributors.
Diode Zener Single 4.65V 200mW 2-Pin SC-90A Emboss T/R
Zener Diode, 4.7V V(Z), 2.15%, 0.2W, Silicon, Unidirectional
ZENER DIODES (CORRESPONDS TO AEC
2.15% 2¦ÌA 4.65V 100¦¸ 200mW SOD 1.7mm*1.25mm*700¦Ìm