ROHM MNR14ERAPJ564
Res Ntwk Array 560K Ohm 1/16W 5% 0603 4 Element SMD
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for ROHM MNR14ERAPJ564.
CAD Models
Download ROHM MNR14ERAPJ564 symbol, footprint, and 3D STEP models from our trusted partners.
Stock
28,329
Authorized Distributors
0
Resistance
560 kΩ
560 kΩ
Tolerance
5 %
5 %
Power Per Element
62.5 mW
62.5 mW
Temperature Coefficient
200 ppm/°C
200 ppm/°C
Supply Chain
Country of OriginPhilippines, Thailand
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.20
Introduction Date2013-03-04
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 4 months ago)
LTB Date2024-09-01
LTD Date2024-09-01
Related Parts
Yageo GroupYC124-JR-07560KL
Array/Network Resistor, Isolated, Metal Glaze/thick Film, 0.0625W, 560000ohm, 25V, 5% +/-Tol, Surface Mount, 0408
Yageo GroupYC164-JR-07510KL
YC164 Series 1206 4 Resistor 510 kO ±5% ±200 ppm/°C Array Chip Resistor
Descriptions
Descriptions of ROHM MNR14ERAPJ564 provided by its distributors.
Array/Network Resistor, Isolated, Metal Glaze/thick Film, 0.063W, 560000ohm, 50V, 5% +/-Tol, 200ppm/Cel, Surface Mount, 0612
RES ARRAY 4 RES 560K OHM 1206