ROHM MNR04MRAPJ222
Res Thick Film Network 2.2K Ohm 5% ±200ppm/°C ISOL Molded 8-Pin 0804 Convex SMD Paper T/R
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for ROHM MNR04MRAPJ222.
IHS
Datasheet6 pages11 years ago
CAD Models
Download ROHM MNR04MRAPJ222 symbol, footprint, and 3D STEP models from our trusted partners.
Introduction Date2013-03-04
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 4 months ago)
LTB Date2024-09-01
LTD Date2024-09-01
Related Parts
CTS Components741X083222JP
Res Thick Film Array 2.2K Ohm 5% 1/4W ±200ppm/°C ISOL Molded 8-Pin 0804
Yageo GroupYC124-JR-072K2L
Array Chip Resistor Thick Film 2.2kOhm 5% ISOL Molded 8-Pin 0804 Convex Paper T/R
PanasonicEXB-38V222JV
Res Thick Film Array 2.2K Ohm 5% ±200ppm/°C ISOL Molded 8-Pin 1206(4 X 0603) Convex SMD Punched Carrier T/R
Yageo GroupYC124-JR-072KL
Res Thick Film Array 2K Ohm 5% ±200ppm/C ISOL Epoxy 8-Pin 0804(4 X 0402) Convex SMD Automotive AEC-Q200 T/R
Res Thick Film Array 2.2K Ohm 5% 0.25W(1/4W) ±200ppm/C ISOL 8-Pin 1206(4 X 0603) Convex SMD T/R
PanasonicEXB-28V222JX
Resistor Network/Array 4 Isolated 2.2k Ohm 5% 62.5mW Power Per Element 200ppm 0804
Descriptions
Descriptions of ROHM MNR04MRAPJ222 provided by its distributors.
Array/Network Resistor, Isolated, Metal Glaze/thick Film, 0.063W, 2200ohm, 25V, 5% +/-Tol, 200ppm/Cel, 0804
RES ARRAY 4 RES 2.2K OHM 0804