ROHM MNR04M0APJ223
Res Thick Film Array 22K Ohm 5% ±200ppm/C ISOL Epoxy 8-Pin 0804(4 X 0402) Convex SMD Automotive AEC-Q200 T/R
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for ROHM MNR04M0APJ223.
IHS
Datasheet9 pages4 years ago
JRH Electronics
DigiKey
Inventory History
3 month trend:
+14.36%
CAD Models
Download ROHM MNR04M0APJ223 symbol, footprint, and 3D STEP models from our trusted partners.
Alternate Parts
Price @ 1000
Stock
55,348
Authorized Distributors
3
Resistance
22 kΩ
22 kΩ
Mount
Surface Mount
Surface Mount
Case/Package
SMD/SMT
Number of Resistors
4
Tolerance
5 %
5 %
Power Per Element
62.5 mW
62.5 mW
Temperature Coefficient
200 ppm/°C
200 ppm/°C
Introduction Date2005-10-20
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 3 months ago)
LTB Date2021-10-31
Related Parts
Yageo GroupYC124-JR-0722KL
Array Chip Resistor Thick Film 22kOhm 5% ISOL Molded 8-Pin 0804 Convex Paper T/R
PanasonicEXB-28V223JX
Res Thick Film Array 22K Ohm 5% ±200ppm/°C ISOL Molded 8-Pin 0804(4 X 0402)
Yageo GroupTC124-JR-0722KL
Array/Network Resistor, Isolated, Metal Glaze/thick Film, 0.0625W, 22000ohm, 50V, 5% +/-Tol, 200ppm/Cel, Surface Mount, 0408
PanasonicEXB-38V223JV
Res Thick Film Array 22K Ohm 5% ±200ppm/°C ISOL Molded 8-Pin 1206(4 X 0603) Convex SMD Punched Carrier T/R
Res Thick Film Array 22K Ohm 5% 0.25W(1/4W) ±200ppm/C ISOL 8-Pin 1206(4 X 0603) Convex SMD T/R
PanasonicEXB-V8V223JV
Res Thick Film Array 22K Ohm 5% ±200ppm/°C ISOL Molded 8-Pin 1206(4 X 0603) Concave SMD Punched Carrier T/R
Descriptions
Descriptions of ROHM MNR04M0APJ223 provided by its distributors.
RES NTWK ARRAY 22K OHM 1/16W 5% 0402 4 ELEMENT SMD
Array/Network Resistor, Isolated, Metal Glaze/thick Film, 22000ohm, 25V, 5% +/-Tol, 200ppm/Cel, Surface Mount, 0408
MNR ARRAY/NETWORK RESISTOR 0804Convex Long Side Terminals Resistor Network/Array ±5% ±200ppm/C 22kOhm 63mW