ROHM MCR100JZHF28R7
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 1W, 28.7ohm, 200V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 2512
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for ROHM MCR100JZHF28R7.
IHS
Datasheet9 pages5 years ago
CAD Models
Download ROHM MCR100JZHF28R7 symbol, footprint, and 3D STEP models from our trusted partners.
SymbolFootprint
SnapEDA
SymbolFootprint
3DDownload
Supply Chain
Country of OriginPhilippines, Thailand
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date1996-12-01
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 4 months ago)
LTB Date2023-09-01
LTD Date2023-09-01
Related Parts
Res Thick Film 2512 28.7 Ohm 1% 1W ±100ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Yageo GroupRC2512FK-0728R7L
Res Thick Film 2512 28.7 Ohm 1% 1W ±100ppm/°C Epoxy Pad SMD T/R
Yageo GroupRC2512FK-0730RL
1W Thick Film Resistors 200V ±100ppm/℃ ±1% 30Ω 2512 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Res Thick Film 2512 27 Ohm 1% 1W ±100ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Yageo GroupRC2512FK-0730R1L
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 1W, 30.1ohm, 200V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 2512
Res Thick Film 2512 26.1 Ohm 1% 1W ±100ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Descriptions
Descriptions of ROHM MCR100JZHF28R7 provided by its distributors.
2512 (6432Metric) FIXED RESISTOR MCR 0.248Lx0.126W 6.30mmx3.20mm 1W 28.7Ohm ±100ppm/C
RES 2512 28.7 OHM 1W 1% SMD