Renesas M5M5V5636GP-16I#B0
SRAM Chip Sync Single 3.3V 18M-bit 512K x 36 3.8ns/4.2ns 100-Pin LQFP Tray
Obsolete
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Renesas M5M5V5636GP-16I#B0.
IHS
Datasheet0 pages0 years ago
Inventory History
3 month trend:
+0.00%
Supply Chain
Export Control Classification Number (ECCN) Code3A991.b.2.a
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8542.32.00.41
Introduction Date2003-02-26
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 2 months ago)
LTB Date2013-12-13
LTD Date2014-12-31
Manufacturer Lifecycle StatusOBSOLETE (Last Updated: 2 months ago)
Related Parts
SRAM Chip Sync Quad 3.3V 18M-Bit 512K x 36 3.1ns 100-Pin TQFP
18Mb £¨512K x 36£© 512 k x 36 3.135V 275mA 3.6V 167MHz Parallel TQFP-100 20mm*14mm*1.6mm
SRAM - Synchronous, SDR Memory IC 18Mbit Parallel 117 MHz 7.5 ns 100-LQFP
SRAM Chip Sync Quad 3.3V 18M-Bit 512K x 36 7.5ns 100-Pin TQFP
SRAM Chip Sync Quad 3.3V 18M-Bit 512K x 36 3.4ns 100-Pin TQFP Tray
Descriptions
Descriptions of Renesas M5M5V5636GP-16I#B0 provided by its distributors.