TE Connectivity / Raychem TRF600-150-B-0.5
PTC Resettable Fuse 0.15A(hold) 0.3A(trip) 250VDC 40A 1.4W 4s 6Ohm Radial 9 X 4.6 X 9mm Bag
Price and Stock
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for TE Connectivity / Raychem TRF600-150-B-0.5.
IHS
Datasheet1 page16 years ago
Datasheet1 page14 years ago
Electro Sonic
TE Connectivity
Future Electronics
Mouser
Supply Chain
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.40.80.70
Introduction Date2008-03-05
Related Parts
TE ConnectivityTR600-150F-EX-2
TR600 Series 250 V 0.15 A Ihold Through Hole Radial PolySwitch Resettable Fuse
TE ConnectivityTR600-150F-EX
PTC Resettable Fuse 0.15A(hold) 0.3A(trip) 250VDC 1.4W 5s 6Ohm Radial 13.5 X 6 X 12.6mm Loose
Littelfuse600R150ZR
PTC Resettable Fuse 0.15A(hold) 0.3A(trip) 60VDC/600VAC 3A 1W 4s 6Ohm Radial 9 X 4.6 X 12.5mm Ammo
PTC Resettable Fuse 0.15A(hold) 0.3A(trip) 250VDC 3A 1W 5s 6Ohm Radial 13.5 X 6 X 12.6mm Bulk
PTC Resettable Fuse 0.15A(hold) 0.3A(trip) 60V 1W 5s 6Ohm Radial 13.5 X 6 X 12.6mm T/R
Littelfuse600R150-RBZR
PTC Resettable Fuse 0.15A(hold) 0.3A(trip) 60VDC 3A 1W 3s 9Ohm Radial 9 X 4.6 X 12.5mm Ammo
Descriptions
Descriptions of TE Connectivity / Raychem TRF600-150-B-0.5 provided by its distributors.
TRF600 Series 250 V 0.15 A Ihold Through Hole Radial PolySwitch Resettable Fuse
PTC Resettable Fuse, Through Hole Mount
RESET,60V MAX,3A,0.15A IHOLD, 0.3A ITRIP,RADIAL,BULK,HAZM<TX
FUSE PTC RESETTABLE 250VDC BULK
Trf600-150-B-0.5 |Raychem Te Connectivity TRF600-150-B-0.5
POLYSWITCH PTC RESET 0.15A HOLD