Ralec RTT03332JTP
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.1W, 3300ohm, 75V, 5% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 0603
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Ralec RTT03332JTP.
IHS
Datasheet11 pages2 years ago
Alternate Parts
Price @ 1000
Stock
4,295
Authorized Distributors
0
Resistance
3.3 kΩ
3.3 kΩ
3.3 kΩ
Case/Package
Tolerance
5 %
5 %
5 %
Power Rating
100 mW
100 mW
100 mW
Composition
Thick Film
Thick Film
Temperature Coefficient
100 ppm/°C
200 ppm/°C
200 ppm/°C
Supply Chain
Country of OriginMainland China, Malaysia
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2010-01-15
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Descriptions
Descriptions of Ralec RTT03332JTP provided by its distributors.
Chip Resistors 0603 3.3KΩ ±5% 1/10W ±100ppm/℃