Ralec RTT03222JTP
100mW Thick Film Resistors 75V ±100ppm/℃ ±5% 2.2kΩ 0603 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Ralec RTT03222JTP.
IHS
Datasheet11 pages2 years ago
Alternate Parts
Price @ 1000
Stock
7,705
Authorized Distributors
0
Resistance
2.2 kΩ
2.2 kΩ
2.2 kΩ
Case/Package
Tolerance
5 %
5 %
5 %
Power Rating
100 mW
100 mW
100 mW
Composition
Thick Film
Thick Film
Temperature Coefficient
100 ppm/°C
200 ppm/°C
200 ppm/°C
Supply Chain
Country of OriginMainland China, Malaysia
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2010-01-15
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 6 months ago)
Descriptions
Descriptions of Ralec RTT03222JTP provided by its distributors.
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.1W, 2200ohm, 75V, 5% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 0603
Chip Resistors 0603 2.2KΩ ±5% 1/10W ±100ppm/℃
2.2 kOhms ¡À5% 1/10W ¡À100ppm/¡ãC 0603