Panduit G1.5X1.5LG6-A
Wire Ducting & Raceways DUCT 1.5X1.5 LGY sold per foot
Datasheet
Price and Stock
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Panduit G1.5X1.5LG6-A.
Master Electronics
Datasheet1 page14 years ago
Electro Sonic
Sager Electronics
X-ON
Inventory History
3 month trend:
+0.00%
Supply Chain
Country of OriginUS
Related Parts
Wire Ducting & Raceways TYPE F 1.5X1.5X6ft Sold per foot
Wire Ducting & Raceways Solid RacewayPVC 1.5X1.5X6'WHT
PanduitF1X1LG6
Wire Ducting & Raceways TYPE F 1X1x6ft Sold per foot
Descriptions
Descriptions of Panduit G1.5X1.5LG6-A provided by its distributors.
Panduit Wide Slot Duct; 1.75" Width; 1.62" Height; Light Gray; 6 ft. Length; w/out Cover
Panduct type G wide slot wiring duct 1.5 W x 1.5 H 6 length PVC adhesive light gray.
Wiring Ducts Slotted Rectangular with Cover Adhesive Polyvinyl Chloride Light Gray
Cable Accessories Wide Slot Wiring Duct Polyvinyl Chloride Light Gray
SLOTTED DUCT, 1.5" X 1.5" X 6, ADHESIVE, NO COVER, PANDUCT PANELMAX SERIES