Panasonic ETQPAF1R2HFA
Ind Power Choke Molded Wirewound 1.2uH 30% 100KHz 22.6A
Obsolete
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Panasonic ETQPAF1R2HFA.
Electro Sonic
Datasheet2 pages24 years ago
element14 APAC
Supply Chain
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8504.50.80.00
Introduction Date2006-09-18
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 4 months ago)
LTB Date2018-10-31
LTD Date2019-03-31
Related Parts
Inductor Power Semi-Shielded Wirewound 1.2uH 30% 100KHz 7Q-Factor Ferrite 2.1A 0.081Ohm DCR 1212 T/R
Inductor Power Semi-Shielded Wirewound 1.2uH 30% 100KHz 9Q-Factor Ferrite 3.5A 0.025Ohm DCR 1515 T/R
Ind Power Semi-Shielded Wirewound 1.2uH 30% 100KHz Ferrite 2.75A 4026 T/R
Ind Power Shielded Wirewound 1.2uH 30% 100KHz Ferrite 4.2A T/R
Wurth Elektronik7440430012
Power Choke Shielded Wirewound 1.2uH 30% 100KHz Ferrite 3.1A 0.02Ohm DCR T/R
TAIYO YUDENNRH3010T1R2NN
Inductor Power Shielded Wirewound 1.2uH 30% 100KHz Ferrite 1.48A 0.078Ohm DCR 1212 T/R
Inductor Power Shielded Wirewound 1.2uH 30% 100KHz Ferrite 5.9A 14.4mOhm DCR 2424
Inductor Power Chip Shielded Wirewound 1.2uH 30% 100KHz Ferrite 3.1A 0.0228Ohm DCR 2020 T/R
Descriptions
Descriptions of Panasonic ETQPAF1R2HFA provided by its distributors.
FIXED IND 1.2UH 22.6A 1 MOHM SMD
General Purpose Inductor, 2.9uH, 30%, 1 Element, SMD
Pwr Choke Coil S1 Series 1.2uH+/-30%, 1.00m Ohm max, 21.4A
CHOKE COIL, POWER, 1.2UH, 22.6A; Rated Current: 22.6A; Inductance: 1.2µH; Product Range: -; Impedance: -; Common Mode Filter Case: -; Automotive Qualification Standard: -; SVHC: No SVHC (07-Jul-2017); Core Material: Ferrite; DC