Panasonic ERJ3GEYJ125V
Surface Mount Chip Resistor, Thick Film, AEC-Q200 ERJ Series, 1.2 Mohm, 100 mW, 5%, 75 V
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Panasonic ERJ3GEYJ125V.
Electro Sonic
Datasheet0 pages0 years ago
Datasheet4 pages0 years ago
Datasheet0 pages0 years ago
JRH Electronics
Farnell
Newark
TME
Inventory History
3 month trend:
Restocked
Supply Chain
Country of OriginJapan, Mainland China
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date1998-09-24
Related Parts
Res Thick Film 0603 1.2M Ohm 5% 0.1W(1/10W) ±200ppm/C Pad SMD T/R Automotive
Yageo GroupRC0603JR-071M2L
Res Thick Film 0603 1.2M Ohm 5% 0.1W(1/10W) ±100ppm/C Pad SMD T/R
Res Thick Film 0603 1.2M Ohm 5% 0.1W(1/10W) ±200ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Yageo GroupAC0603JR-071M2L
100mW Thick Film Resistors 75V ±100ppm/℃ ±5% 1.2MΩ 0603 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Res General Purpose Thick Film 0603 1.2M Ohm 5% 1/10W ±100ppm/°C Ceramic Paper T/R
Res Thick Film 0603 1.3M Ohm 5% 0.1W(1/10W) ±200ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Descriptions
Descriptions of Panasonic ERJ3GEYJ125V provided by its distributors.
Res Thick Film 0603 1.2M Ohm 5% 1/10W -400ppm/°C to 150ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
Avnet Japan
RES SMD 1.2M OHM 5% 1/10W 0603 / 1.2 MOhms ±5% 0.1W, 1/10W Chip Resistor 0603 (1608 Metric) Automotive AEC-Q200 Thick Film
Thick Film Chip Res, 0603, 1/16W 5% 1.2Mohm, 7 in
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.1W, 1200000ohm, 75V, 5% +/-Tol, -400,150ppm/Cel, Surface Mount, 0603
100mW Thick Film Resistors 150V ±5% -400ppm/℃~+150ppm/℃ 1.2MΩ 0603 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Thick Film Resistors - SMD 0603 1.2Mohms 5% Tol AEC-Q200
Thick Film Chip Resistor, 1200000 ½, 5 %, 0.1 W
Panasonic SCT
0603 (1608Metric) FIXED RESISTOR ERJ 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm 0.1W 1/10W 1.2MOhm -400/ +150ppm/C
Panasonic ERJ3GEYJ125V - General Purpose Chip Resistors
SMD Resistor Dimensions L x W x H: 1.6 x 0.8 x 0.45 mm Temperature range: -55 ... 155 °C Housing type: 0603 Resistor type: Thick Film Power Rating: 100 mW Rated voltage: 75 V Resistance: 1.2 MOhm
RESISTOR, 0603, 1M2 5%, 0.1W; Product Range:PANASONIC - ERJ Series Thick Film Chip Resistor; Resistance:1.2Mohm; Power Rating:100mW; Resistance Tolerance:± 5%; Resistor Case Style:0603 [1608 Metric]; Resistor Element Material:Thick Film; Temperature Coefficient:± 200ppm/°C; Voltage Rating:75V; Resistor Mounting:SMD