Panasonic ERJ3EKF7681V
Res Thick Film 0603 7.68K Ohm 1% 0.1W(1/10W) ±100ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Panasonic ERJ3EKF7681V.
Future Electronics
Datasheet3 pages9 years ago
Datasheet6 pages17 years ago
Datasheet3 pages15 years ago
Datasheet3 pages15 years ago
Newark
RS (Formerly Allied Electronics)
JRH Electronics
Burklin Elektronik
Related Parts
Res Thick Film 0603 7.68K Ohm 1% 0.1W(1/10W) ±100ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
Yageo GroupRC0603FR-077K68L
Res Thick Film 0603 7.68K Ohm 1% 0.1W(1/10W) ±100ppm/C Pad SMD T/R
Yageo GroupAC0603FR-077K68L
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 0.1W, 7680ohm, 75V, 1% +/-Tol, Surface Mount, 0603
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 0.1W, 7500ohm, 75V, 1% +/-Tol, Surface Mount, 0603
Yageo GroupRC0603FR-077K5L
100mW Thick Film Resistors 75V ±100ppm/℃ ±1% 7.5kΩ 0603 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Descriptions
Descriptions of Panasonic ERJ3EKF7681V provided by its distributors.
100mW Thick Film Resistors ±100ppm/℃ ±1% 7.68kΩ 0603 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
ERJ FIXED RESISTOR 0603 (1608Metric) Chip Resistor ±1% ±100ppm/C 7.68kOhm 0.1W 1/10W
ERJ Series 0603 7.68 kOhm ±1 % 0.1 W ±100 ppm/°C SMT Thick Film Chip Resistor
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.1W, 7680ohm, 75V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 0603
RESISTOR, THICK FILM, RES 7.68 KILOHMS, PWR-RTG 0.1 W, TOL 1%,SMT,0603,CUT TAPE
Precision Thick Film Chip Resistor, 7680 ½, 1 %, 0.1 W
Panasonic SCT
Thick Film Resistors - SMD 0603 7.68Kohms 1% AEC-Q200
Thick Film 0603 resistor 7K68 100mW 1%
RS APAC
Panasonic ERJ3EKF7681V - General Purpose Chip Resistors
SMD Resistor Dimensions L x W x H: 1.6 x 0.8 x 0.45 mm Temperature range: -55 ... 155 °C Construction form: 0603 Resistor type: Thick Film Power Rating: 100 mW Rated voltage: 75 V Resistance: 7.68 kOhm
RESISTOR, 0603, 7K68 1%, 0.1W; Product Range:PANASONIC - ERJ Series Thick Film Chip Resistor; Resistance:7.68kohm; Power Rating:100mW; Resistance Tolerance:± 1%; Resistor Case Style:0603 [1608 Metric]; Resistor Element Material:Thick Film; Temperature Coefficient:± 100ppm/°C; Voltage Rating:75V; Resistor Mounting:SMD